ECOQUEST ; NASA SERTİFİKASINA SAHİP DÜNYANIN İLK VE TEK FİLTRESİZ HAVA VE YÜZEY TEMİZLEME - ARINDIRMA SİSTEMİ…
 

LaundryPure

 
 
TANITIM VİDEOSU

Devamı

 
NEDEN ECOQUEST
Son zamanlarda sıkça üzerinde düşündüren bir konu olan indoor (iç mekan) hava kirliliği insan yaşamını direkt etkilemektedir.İç mekan hava kirliliğini...

Devamı

 
HAKKIMIZDA
Demo Dış Tic. Ve Paz, A.Ş olarak ,1988 senesinden bugüne temizlik,hijyen ve diğer sağlıklı yaşam teknolojileri konusunda hizmet vermekteyiz. Bugün ...

Devamı

 
 
 

 

ECOQUEST LaundryPure™ sistemi

Ev Tipi Çamaşır Makinesi Gelişmiş Oksitleme

Radyan Katalitik İyonlaştırma Sistemi

Sorun:

Geleneksel çamaşır yıkama, sıcak su ve fosfatlardan, klor ve parfümlerden (deterjanlardan) oluşan kimyasal bir çorbayı içerir. Bu kimyasallar kumaşlarımızı temizler. Ancak aynı zamanda kumaşın içine de gömülürler. Bu da şu sonuçları doğurur:

• Alerjik reaksiyon olasılığı

• Dokunun ağırlığının azalması (hacim kaybı)

• Renklerin matlaşması

• Arta kalan deterjanların kir ve kirleticileri kendine çeken yapışkan bir yüzey oluşturması

• Su kaynaklarımızın fosfatla ve klorla kirlenmesi

Çözüm: LaundryPure

VOLLARA-ECOQUEST nispeten yeni bir çamaşır yıkama teknolojisini aldı ve geliştirdi!

Ozon otellerde, ticari çamaşırhanelerde ve hastanelerde 10 yılı aşkın süredir kullanılıyor ve mükemmel sonuçlar veriyor.


 

Şimdi VOLLARA- ECOQUEST Radyan Katalitik İyonizasyon™ ile bu teknolojiyi bir üst seviyeye taşıyor. Özel VOLLARA- ECOQUEST Gelişmiş Oksitleme Teknolojisi doğanın en güçlü ve dezenfektan teknolojilerinden altı tanesini çamaşırlarınızın temizliğine uyguluyor.


 

VOLLARA-ECOQUEST Çamaşır Saf Temizleme Süreci: 


• Oksitleme Gazları: Radyan Katalitik İyonizasyon™ Hücresi ozonu ve yüksek yoğunluklu LED Kızılötesi ışığını hidratlı dörtlü metalik bir hedef üzerinde kullanarak şunları oluşturur:

   Ozon
   Ozonit İyonları
   Hidro Peroksitler
   Hidroksitler
   Serbest oksijen molekülleri
   Süper oksit iyonları

Bu Gelişmiş Oksitleyiciler suda sürüklenirler ve yağları ve kiri parçalarlar, kumaşı dezenfekte ederler ve en iyi soğuk suda işe yararlar. 

 

 

   Musluk
   Su
   Nano
   Sürüklenen
   Su
   Nano Sürüklenen Gelişmiş Oksitleme Gazları 

Saf Oksijen Havalandırması. Radyan Katalitik İyonizasyon™ sürecinin bir yan ürünü saf oksijen havalandırmasıdır ve iki işlevi yerine getirir. Birincisi, enzim etkisini arttırır. İkincisi, havalandırma sodanın temizleme etkisine benzeyen, kaçan gazların kiri ve lekeleri kumaşlardan ayırdıkları köpüklü bir temizleme etkisi oluşturur.  

Su Temizliği. Temiz suyla başlamak önemlidir, zira bu su oksitleme gazlarını daha fazla tutacaktır ve kirlenmeye karşı daha saldırgandır. 

Enzimler. Lekelerin parçalamasına yardımcı olması için aktif, doğal bir enzim karışımı eklenir. Enzimler suyun oksijeninin arttırılmasıyla iyileşirler. 

Radyan Katalitik İyonlaştırma çamaşır yıkama sisteminin bazı yararları şöyledir: 

Daha uzun kumaş ömrü 

Tipik çamaşır yıkama deterjanları %50’ye kadar Zeolitler içerebilir (sağdaki resme bakınız). Zeolitler giysilerden lekeleri çıkarmak için bir aşındırıcı olarak iş görür. Zeolitler aynı zamanda giysilerdeki iplikleri de yıpratır ve çok daha hızlı parçalanmalarına neden olur.  VOLLARA LaundryPure™ Sisteminde yıkanmış giysiler standart çamaşır yıkama deterjanında yıkanmış giysilere göre daha uzun süre dayanacaktır. 

Standart Deterjanda 20 Yıkamadan Sonra Yeni Kumaş Deterjan kumaşta hapsolmuş (solda). LaundryPure™ kullanıldıktan sonra Kumaş hacim kazanıyor (sağda – 7 yıkamadan sonra gösterilmiştir)

 

 

Bakteri sayısında azalma 

VOLLARA LaundryPure™ Sistemi üstün bakteri öldürme kabiliyetine sahip gelişmiş bir yıkama teknolojisidir. 400 milyar iyonun suda çözüldüğünü ve giysilerinizi neredeyse molekül seviyesinde etkileyen harika bir temizleme çözümü sağladığını hayal edin. 

Bu sterilize etme yeteneği ve devamlı anti bakteriyel etkisi saflık anlayışınızı yeniden tanımlayacak. 

 
 

 

ETKİLİ DOKU TEMİZLEME - LaundryPure™ ActivePure teknolojisi kullanarak yıkama ve durulama döngüleri sırasında Aktifleşmiş oksijeni serbest bırakır, bu döngüler de kumaşa derinlemesine nüfuz ederek etkili temizleme sağlar. 

DEVAM EDEN TEMİZLEME GÜCÜ-  Nano parçacıklar VE OZON yıkama ve durulama döngülerinde dağıtılırlar. Bu parçacıklar çamaşır makinesinin ömrü boyunca kumaşları temizleyebilir ve dezenfekte edebilirler… Ve bu etki sadece kumaşlarınızı korumakla kalmaz, aynı zamanda tamburunuzu ve bütün dâhili parçalarını da dezenfekte eder. 

 

 

Kumaş hacminde artış 

Normal deterjanlar bir yıkama döngüsünden sonra asla giysimizden tamamen durulanmaz. Bu deterjanlar birikmeye devam eder ve kumaş ipliklerinin matlaşmasına neden olabilir. Vollara  LaundryPure™ Sistemi bir kalıntı bırakmamakla kalmaz, sürüklenmiş deterjanı da daha önce tipik deterjanlarla yıkanmış giysiden çekip alarak kumaşların serbestçe hareket etmesine izin verir ve böylece giysileri daha yumuşak yapar. Tek şikâyetiniz giysilerinizin deterjanlarla yıkandıkları zamanlara göre daha fazla raf veya dolap yerine ihtiyaç duyması olabilir.

Yalnızca musluk suyu
Laundry Pure aktifleştirilmiş oksijenden geçirilmiş Musluk Suyu
 
Lider toz deterjan kullanılarak defalarca yıkanmış gömlek
Aynı gömlek ECOQUEST LaundryPure™ Sistemiyle 7 kere yıkanmış
Deterjanlar kumaşa hapsolur

 
 

 

Hapsolmuş deterjanların ortadan kaldırılması renkleri daha canlı hale getirir.

Aynı sebeple, ECOQUEST LaundryPure™ Sistem kumaşların hacmini artırır ve deterjanların sebep olduğu alerjileri de ortadan kaldırır, sistem aynı zamanda renkli giysilerin renklerini daha da canlı hale getirir.  Normal deterjanlar asıl bir yıkamadan sonra giysilerimizden tamamen arınmazlar. Bu deterjanlar birikerek renkler donuklaştırır. ECOQUEST LaundryPure™ Sistem sadece kalıntı bırakmamakla kalmaz, aynı zamanda daha önce sıradan deterjanla yıkanmış giysilere hapsolmuş deterjanı da çekip çıkarırlar, renkleri daha canlı hale getirir.  Tecrübelerimize göre, daha önce kalıcı olarak renkleri solmuş kabul edilen giysiler,  LaundryPure™ kullanarak tekrar hayata dönmüşlerdir.

 

 

SORULAR VE CEVAPLAR

Nasıl Yerleştirilir?

Yerleştirme evde sıkça kullanılan el aletleriyle yapılabilir. Ünite çamaşır makinesi veya kurutma makinesinin üstüne yerleştirilecek şekilde tasarlanmıştır  (çamaşır makinesi ile herhangi bir dolap veya raf arasında 25 cm.lik bir boşluk gereklidir) veya ünitenin çamaşır makinesinin yanına yerleştirilmesini sağlayacak bir yerde ayak seçeneği mevcuttur.

Aşamalar:   

1.  Duvara monte edilecek olan rafı verilen vidalarla tutturun.  Raf, alçıpan üzerine monte edilecekse, en az iki iri başlı çivi ile tutturulacak şekilde, birden fazla delikli olarak tasarlanmıştır.  Eğer duvar çivilerini kullanmak mümkün değilse, standart çiviler kullanılabilir  (ünite ile birlikte verilmemektedir).

2. ECOQUEST LaundryPure™ ‘yi verilen iki vidayı kullanarak rafa tutturun ve sıkıca sağlamlaştırın.

3. Soğuk su hortumunu çamaşır makinesinden ayırın.

4.  Hortumu “Giriş” işaretli ECOQUEST LaundryPure™ bağlantı parçasına ekleyin.

5. Verilen su hortumunu kullanarak bir ucunu “Çıkış” işaretli ECOQUEST LaundryPure™ bağlantı parçasına, diğer ucunu çamaşır makinesinin soğuk su girişine bağlayın.

6. Çamaşır makinesinin elektrik fişini çıkıştan çıkartın ve ECOQUEST  LaundryPure™ elektrik kablosu girişine takın.

7. ECOQUEST LaundryPure™ güç kablosunu çıkışa takın.

Nasıl Çalışıyor? Alan Teknolojisi

• ECOQUEST LaundryPure™ çamaşır makinesinden gücün alındığını hisseder ve otomatik olarak  LaundryPure™ Sistem’i devreye sokar ve bütün çamaşır yıkama süresince açık kalır.

• Bir emniyet özelliği olarak, bir emniyet vanası çamaşır makinesi kapandığı zaman hem Çamaşır Makinesine giden hem de LaundryPure™ Sistemine giden suyu kapatmak üzere girişte bulunmaktadır.

• Çamaşır makinesi çalıştırıldıktan sonra ve LaundryPure™  devreye girdikten sonra, emniyet vanası açılır ve su bir püskürteç yoluyla akar,  ve ardından Reaktör Bölümüne girer.

Reaktör Bölümü sistemin “kalbi”dir. Şunları içerir

İki adet yoğunluğu yüksek 35 cm. UVX ampul
RCI katalitik hedef
Gelişmiş Oksitleme Gazları için alma tüpü.

Bu gazlar arasın Ozon, Hidro Peroksitler ve Süper Oksit İyonlar da bulunmaktadır. Gazlar tüpün içine çekilir ve yukarı doğru suya enekte edilir.

Suyun içinden geçtiği kuvartz cam tüp.  Bu tüp sayesinde, yüksek yoğunluklu UVX  ampullerden gelen 254nm ışıklar yoluyla, gelişmiş suda hapsolmuş oksitlenme gazları hidroksil radikallere parçalanırlar.

İşletmesi kaça mal olur?

Ünite sadece çamaşır makinesi SUYU ALIRKEN çalışmaktadır, o yüzden ünitenin çalışma maliyeti son derece düşüktür.  Unutmayın, yıkamak için sıcak suya daha fazla ihtiyacınız olmadığı için elektrikten de tasarruf etmektesiniz  (gerçek tasarruf su ısıtma sisteminin türü ve elektrik masrafına bağlıdır).

Bu ünite ön-işlem yapmadan zor çıkan lekeleri de çıkarabiliyor mu?

Zor lekeler yine de bir ön işlem gerektirir.

Bir çamaşır yumuşatıcıya yine de ihtiyaç olacak mı?

Yapılan testler bir çamaşır  yumuşatıcısına İHTİYACINIZ OLMAYACAĞINI  göstermektedir.  Çoğunlukla çamaşır yumuşatıcı  giysilerimizde sıradan deterjanların bıraktığı hapsolmuş deterjanları alt etmek için gereklidir.  Giysiler bu deterjanlardan arındığına göre, doğal kumaş için  ne sıvı yumuşatıcıya ne de yumuşatıcı kumaş şeritlerine ihtiyaç kalmayacaktır.

LaundryPure™  kireçli sular da dahil olmak üzere her tür suda etkili olur mu?

LaundryPure™ her kalitede suda yararlı olur ama gelen suyun kalitesi ne kadar iyiyse, elde edeceğiniz sonuç da o kadar iyi olacaktır.   Kireçli sularda bir çamaşır yumuşatıcı tavsiye edilir.  Yapılan testler aynı zamanda gelen şehir su sistemlerindeki klorun Springhouse™  veya benzeri bir filtre sistemiyle işlem görerek yok edilmesi halinde daha iyi sonuçlarında elde edildiğini ortaya koymuştur.  Klor LaundryPure™ sistemin etkisini azaltabilir.

LaundryPure™ Ticari Çamaşır Makineleriyle de çalışır mı?

LaundryPure™ evlerde kullanılmak üzere tasarlanmıştır.  Çalışmayı sınırlayan öğe, suyun akış oranlarıdır.  LaundryPure™ su basıncına bağlı olarak dakikada yaklaşık 7,5 litre suya işlem yapabilir.  Ticari  çamaşırlarda, çok daha yüksek bir akış oranı gerekli olacaktır.

LaundryPure’u monte etmek için bir tesisatçı gerekli midir?

Bazı müşteriler montaj işlemini bir tesisatçıya yaptırmayı tercih edebilirler, oysa  LaundryPure  bir çok evde ev sahibi tarafından standart el aletleri kullanılarak monte edilebilir.  Evdeki tesisatın durumuna ve çamaşır makinesinin konfigürasyonuyla bulunduğu yere bağlı olarak muhtemel sorunların çıkacağını da kaydetmek gerekir.  Soğuk su vanası sıkışırsa veya çamaşır makinesinin yeniden ayarlanmasını gerektirecek şekilde taşınması gerekiyorsa, bir tesisatçıya ihtiyaç olabilir.

EcoQuest International yanlış montajdan veya yanlış montajın sebep olduğu hasarlardan sorumlu olmayacaktır.  Gerekli uyarı ve ilgili noktalar ünite sahibi kullanıcı/montaj el kitapçığında verilmiştir.

 

     
     
     
 
 
 

Copyright ©  Demo Dış Tic. & Pazarlama A.Ş.
Fatih Sultan Mehmet Mahallesi. Asude Sok No:9/B 34470 Etiler- İstanbul / Türkiye
Tel: 00 90 212 323 29 92-93   Fax: 00 90 212 323 39 34   Email : demo@demogrup.com