ECOQUEST ; NASA SERTİFİKASINA SAHİP DÜNYANIN İLK VE TEK FİLTRESİZ HAVA VE YÜZEY TEMİZLEME - ARINDIRMA SİSTEMİ…
 

ÇÖZÜM: OZON-NEGATİF İYON+ (ULTRA VIOLE)

 
 
TANITIM VİDEOSU

Devamı

 
NEDEN ECOQUEST
Son zamanlarda sıkça üzerinde düşündüren bir konu olan indoor (iç mekan) hava kirliliği insan yaşamını direkt etkilemektedir.İç mekan hava kirliliğini...

Devamı

 
HAKKIMIZDA
Demo Dış Tic. Ve Paz, A.Ş olarak ,1988 senesinden bugüne temizlik,hijyen ve diğer sağlıklı yaşam teknolojileri konusunda hizmet vermekteyiz. Bugün ...

Devamı

 
 
 

 

ÇÖZÜM: OZON-NEGATİF İYON+ (ULTRA VIOLE)

OZON:
Ozon üç oksijen atomundan oluşan bir kimyasal bileşiktir (O3). İki atomlu normal atmosferik oksijenin (O2) çok yüksek enerji taşıyan bir şeklidir. Ozon gazı bilinen en güçlü ve hızlı dezenfektasyon  maddesidir. Oksijen moleküllerinin atomlara parçalanıp tekrar birleşmesiyle oluşan O3 Kapalı ortam hava kalitesini yükseltmekte önemli rol oynar.Ortama yayılan Ozon içindeki tek Oksijen atomu ,çok reaktif olduğu için O2  yi terk edip ortamda bulunan insan sağlığı için sorun teşkil edebilecek yüzlerce mikro organizma,kimyasal ,gaz , bakteri, küf, mantar ve alerjen gibi mikrobiyolojik oluşumları okside etmek suretiyle ya tamamen yok eder yada minimum miktara indirir.Akla gelebilecek her türlü kokuyu çok kısa bir sürede yok eder . Çok güçlü okside etme ve çok etkili dezenfekte etme özelliği sayesinde , Dünya çapında içme suyu sağlayan arıtma  ve gıda üretim tesislerinde mikrop öldürücü olarak kullanılmaktadır. Tüm dünyada bir çok hastalığın tedavisinde ve anti-aging uygulamalarında kullanılmaktadır.
Ozon Bilinen en etkili dezenfektandır .Ozon Klordan yaklaşık 3125 kat daha hızlı dezenfekte etkisi gösterir Ozonun etkisi anlıktır, depolanamaz.Oksijene dönüşür, atık bırakmaz. Ozon çevre dostudur, haşere popülasyonunu azaltır .Ozon Tüm mikroorganizmaları ,virüs alerjen bakteri küf,mantarı  yok eder ve oluşumunu engeller.Ozon Kimyasal maddelerden kalan atıkları da  elimine eder..

NEGATİF İYON

Havada bulunan her maddenin elektriksel bir yükü olduğu bilinmektedir.Oksijenin elektriksel yükü (-) negatif,havayı kirleten partiküllerin yükleriyse (+) pozitif ağırlıktadır."İçeriğinde sürekli ve yeterli sayıda küçük negatif (-) iyonlar bulunan hava;mikro-kirlilik oranı çok düşük ya da mikro-kirliliği olmayan ve hep öyle kalacak havadır."
Yapılan araştırmalar,insanların yeteri kadar temiz hava solumaları için,cm3 alanda en az 1500 negatif iyon yoğunluğunun bulunması gerektiğini ortaya çıkarmıştır.

Doğadaki negatif iyon yoğunluğuna baktığımızda:
Şelale eteklerinde: 50.000 (-) iyon cm3
Dağlarda : 8.000 (-) iyon cm3
Deniz kıyılarında : 4.000 (-) iyon cm3
Ormanlarda : 3.000 (-) iyon cm3
Şehir Dışında : 1.200 (-) iyon cm3
Şehir İçinde : 200 (-) iyon cm3
Konutlarda : 20 (-) iyon cm3
Otomobillerde : 14 (-) iyon cm3 olduğunu görüyoruz.

Buna göre herhangi bir yerdeki bir yerdeki oksijenin negatif iyon yoğunluğunun arttırılması,solunan havanın kalitesini doğrudan arttıracaktır. 

 

 
 
 

Copyright ©  Demo Dış Tic. & Pazarlama A.Ş.
Fatih Sultan Mehmet Mahallesi. Asude Sok No:9/B 34470 Etiler- İstanbul / Türkiye
Tel: 00 90 212 323 29 92-93   Fax: 00 90 212 323 39 34   Email : demo@demogrup.com