ECOQUEST ; NASA SERTİFİKASINA SAHİP DÜNYANIN İLK VE TEK FİLTRESİZ HAVA VE YÜZEY TEMİZLEME - ARINDIRMA SİSTEMİ…
 

Ozon

 
 
TANITIM VİDEOSU

Devamı

 
NEDEN ECOQUEST
Son zamanlarda sıkça üzerinde düşündüren bir konu olan indoor (iç mekan) hava kirliliği insan yaşamını direkt etkilemektedir.İç mekan hava kirliliğini...

Devamı

 
HAKKIMIZDA
Demo Dış Tic. Ve Paz, A.Ş olarak ,1988 senesinden bugüne temizlik,hijyen ve diğer sağlıklı yaşam teknolojileri konusunda hizmet vermekteyiz. Bugün ...

Devamı

 
 
 

 

ECOQUEST HAVA KALİTE SİSTEMLERİ VE OZON

Ozon oda sıcaklığında renksiz, karakteristik kokusu olan bir gazdır. (fırtınalı havalardan sonra, yüksek yerlerde veya deniz kıyısında hissedilir). ısmi Yunanca "koklamak" manasına gelen ozein’den gelir. Alman kimyacı Christian Friedrich Schönbein (1799-1868) tarafından 1840 yılında keşfedilmiştir.

Ozon üç oksijen atomundan oluşan bir kimyasal bileşiktir (O3). ıki atomlu normal atmosferik oksijenin (O2) çok yüksek enerji taşıyan bir şeklidir. Ozon gazı bilinen en güçlü ve hızlı dezenfektasyon maddesidir. Oksijen moleküllerinin atomlara parçalanıp tekrar birleşmesiyle oluşan O3 Kapalı ortam hava kalitesini yükseltmekte önemli rol oynar.Ortama yayılan Ozon içindeki tek Oksijen atomu ,çok reaktif olduğu için O2 yi terk edip ortamda bulunan insan sağlığı için sorun teşkil edebilecek yüzlerce mikro organizma,kimyasal ,gaz , bakteri, küf, mantar ve alerjen gibi mikrobiyolojik oluşumları okside etmek suretiyle ya tamamen yok eder yada minimum miktara indirir.Akla gelebilecek her türlü kokuyu çok kısa bir sürede yok eder . Çok güçlü okside etme ve çok etkili dezenfekte etme özelliği sayesinde , Dünya çapında içme suyu sağlayan arıtma ve gıda üretim tesislerinde mikrop öldürücü olarak kullanılmaktadır. Tüm dünyada bir çok hastalığın tedavisinde ve anti-aging uygulamalarında kullanılmaktadır.

Ozon Bilinen en etkili dezenfektandır .Ozon Klordan yaklaşık 3125 kat daha hızlı dezenfekte etkisi gösterir Ozonun etkisi anlıktır, depolanamaz.Oksijene dönüşür, atık bırakmaz. Ozon çevre dostudur, haşere popülasyonunu azaltır .Ozon Tüm mikroorganizmaları yok eder ve oluşumunu engeller.Ozon Kimyasal maddelerden kalan atıkları da elimine eder..

Solunum yolu rahatsızlıkları başta olmak üzere; baş dönmesi, halsizlik, göz yanması ve boğaz ağrılarına sebep olan,.Alerji, depresyon ve kronik hastalıklara davetiye çıkaran tüm Kapalı ortam hava kirliliğini ve rahatsızlık veren her türlü kokuyu, Ecoquest Hava Kalite Sistemleri ile engelleme şansına sahipsiniz.  

Ozonun Bazı Spesifik Bakteri, Virüs ve Küflere Etkisi özellikleri aşağıdadır.

 

 
 
 

Copyright ©  Demo Dış Tic. & Pazarlama A.Ş.
Fatih Sultan Mehmet Mahallesi. Asude Sok No:9/B 34470 Etiler- İstanbul / Türkiye
Tel: 00 90 212 323 29 92-93   Fax: 00 90 212 323 39 34   Email : demo@demogrup.com